آموزش کار با دستگاه اره نواری قابل حمل

آیا می خواهید با اره نواری چوب بر و فلز بر کار کنید اما نحوه استفاده از آن را بلد نیستید؟ آیا می دانستید که سایت های اینترنتی، نحوه کار با اره نواری قابل حمل و ثابت را به افراد آموزش می دهند؟
اره نواری یک وسیله بسیار کاربردی در صنایع چوب و همین طور فلز کاری می باشد. اره نواری، اره مویی و اره هایی از این دسته که برش های دقیق را با کمترین میزان خطا ایجاد می کنند، جایگزین خوبی برای اره لنگ ها می باشند که نه تنها دقت کافی در ایجاد برش را نداشتند، بلکه به دلیل استفاده سخت و زمان بر از این نوع اره، هزینه های تولید را به میزان زیادی افزایش می دادند.
موضوع بحث، آموزش کار با اره نواری قابل حمل و یا نمونه های ثابت این دستگاه کاربردی می باشد. برای همین به انواع اره نواری ها و کاربرد آن ها می توان در ذیل اشاره کرد:

آنچه در این مقاله می‌خوانید:
  • اره نواری به شکل افقی، مناسب برای قطع کردن
  • اره نواری عمودی، مناسب برای برش راست
  • اره نواری عمودی، مناسب برای برش های اصطکاکی
  • اره نواری قابل حمل، مناسب برای برش مواد غیر آهنی

تمام اره نواری هایی که در بالا ذکر شد، از نوع برقی بوده و به راحتی می توان آن ها را جا به جا کرد. استفاده آسان، امکان تغییر مکان، قابلیت تعویض تیغه در صورت مستهلک شدن و خرابی، نمونه هایی از نکات قوتی می باشد که دستگاه های اره نواری جدید دارا می باشند.
برای اینکه نحوه کار با دستگاه اره نواری را بیاموزید، ابتدا باید تمامی موارد مرتبط با ایمنی را رعایت کنید. عینک های مخصوص که از پریدن براده های چوب و یا آهن در حین برش به چشم جلوگیری می کنند، محافظ قرار دادن برای تیغه در صورت شکستن و مسائلی از این دسته، می توانید نمونه هایی از موضوعات مرتبط با ایمنی کار با دستگاه اره نواری چوب بر و یا فلز بر می باشد.

در صنایع چوب بری، امروزه بیشتر از گونه های دیگر اره نواری، نوع قابل حمل آن مورد استفاده قرار می گیرد. هرچند که محدوده استفاده از اره نواری قابل حمل نسبت به نمونه های ثابت عمومی و یا افقی، گسترده نمی باشد، اما به دلیل اینکه سرعت کارکرد آن بالا بوده و امکان حمل آن به تمام مکان ها امکان پذیر می باشد، طرفداران خاص خود را دارا می باشد.
برای آموزش کار با دستگاه های اره نواری، چوب بر و فلز بر، ثابت و قابل حمل و غیره، می توانید از سایت های اینترنتی که آموزش های کار با دستگاه های صنعتی را به صورت تصویری و یا به کمک فیلم انجام می دهند مراجعه نمایید.
آموزش دیدن برای کار با دستگاه اره نواری، یکی از اصول اصلی به شمار رفته است. زیرا اگر فرد به کار گیرنده انواع اره نواری، آموزش کافی در خصوص کار با اره نواری را نداشته باشد، نمی تواند برش های خوب و دقیق را به کمک اره نواری مورد نظر خود، انجام دهد.

چند نمونه از آموزش کار با اره نواری

  1. نحوه ایستادن به گونه ای باشد که پای چپ کمی جلوتر از پای راست بوده، زیرا به تسلط فرد می افزاید.
  2. شل کردن تیغه پس از پایان کار به دلیل کم نشدن مقاوت آن.
  3. قرار دادن نوار های برزنتی بر روی فلکه های بالا و پایین اره نواری به خاطر کم شدن صدا و روان کار کردن.
  4. گریسکاری کردن تیغه ها پس از انجام هر فعالیت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.