استفاده از چای محمود برای لاغری باعث بروز خطر پوکی استخوان خواهد شد

با این حال، مزه‌های غربی چای سیاه کاملاً اکسید شده را ترجیح می‌داد و برگ‌ها اجازه داشتند بیشتر اکسید شوند. چای زرد یک کشف تصادفی در تولید چای سبز در دوران سلسله مینگ بود، زمانی که ظاهراً اعمال بی دقتی باعث زرد شدن برگها شد که طعم متفاوتی به همراه داشت.
چای برای اولین بار در قرن شانزدهم به کشیشان و بازرگانان غربی در چین معرفی شد و در آن زمان چا را نامیدند.

اولین ارجاع اروپایی به چای، نوشته شده به عنوان نوشته شده توسط ونیزی  در سال 1545 آمده است.

ریموند، فرمانده هیو مک کی. اولین کشتی مستقیم از چین به هال در هنگام ورود او در 14 اکتبر 1843 با محموله چای.

اولین محموله چای ثبت شده توسط یک ملت اروپایی در سال 1607 بود که شرکت هند شرقی هلند محموله ای از چای را از ماکائو به جاوه منتقل کرد، سپس دو سال بعد، هلندی ها اولین محموله چای را که از هیرادو در ژاپن بود خریداری کردند.

معاهده ای در مورد عرضه منظم چای از چین از طریق کاروان شتر در ازای خز منعقد کرد. امروزه به عنوان یک نوشیدنی ملی شناخته می شود.

به اروپا فرستاده شد.چای به یک نوشیدنی مد روز در لاهه در هلند تبدیل شد و هلندی ها این نوشیدنی را به آلمان، فرانسه و آن سوی اقیانوس اطلس به نیو آمستردام (نیویورک) معرفی کردند.

در سال 1567، زمانی که آتامان قزاق پتروف و یالیشف از چین بازدید کردند، مردم روسیه با چای در تماس بودند. خان مغولستان در سال 1638 چهار پود (65 تا 70 کیلوگرم) چای به تزار میکائیل اول اهدا کرد.

به گفته ارمیا کرتین، احتمالاً در سال 1636  بود که واسیلی استارکوف به عنوان فرستاده ای نزد آلتین خان فرستاده شد. 250 پوند چای به عنوان هدیه به تزار داده شد. استارکوف در ابتدا نپذیرفت، زیرا هیچ فایده ای برای باری از برگ های مرده نمی دید، اما خان اصرار کرد.

بدین ترتیب چای به روسیه معرفی شد. در سال 1679، روسیه تولید خود را آغاز کرد.