تخمه آفتابگردان شور در یک باغ وحش موجب مرگ چند عدد طوطی شد

متخصصان مصرف 30 گرم تخمه آفتابگردان شور در روز یا کمتر را توصیه می کنند، زیرا دانه ها کالری زیادی دارند، تقریباً 657 کیلو کالری در هر 100 گرم. با این مقدار یک چهارم فنجان از تمام فواید آن بدون زیاده روی استفاده می کنید.

چگونه از تخمه آفتابگردان برای کاهش وزن استفاده کنیم؟ تخمه آفتابگردان به کاهش وزن کمک می کند زیرا به دلیل محتوای فیبر خود احساس سیری طولانی مدت ایجاد می کند.

مقدار توصیه شده تا 30 گرم است، زیرا کالری زیادی دارند، اما نسبت به سایر تنقلات سالم تر هستند و علاوه بر این، به کنترل سطح کلسترول کمک می کنند.

اگر تخمه آفتابگردان زیاد بخورید چه اتفاقی می افتد؟ اگر روزانه 100 گرم تخمه آفتابگردان زیاد مصرف کنید، بسته به نوع رژیم غذایی که دارید، ممکن است دچار مشکلات کلیوی یا قلبی عروقی شوید.

این به این دلیل است که آنها سلنیوم و فسفر زیادی دارند. با این حال، یک وعده تا 30 گرم می تواند برای سلامتی بسیار مفید باشد.

تخمه آفتابگردان شور

تخمه آفتابگردان سرشار از ویتامین E است و به همین دلیل قدرت آنتی اکسیدانی قابل توجهی دارد. این دانه ها به از بین بردن رادیکال های آزاد، افزایش جذب کلسیم، حفظ سلامت پوست و کنترل سطح کلسترول و قند خون کمک می کنند.

دانه ها را صاف کرده و آب آن را دور بریزید. دانه ها را با اضافه کردن یک لیوان آب مخلوط کرده یا فرآوری کنید تا هر دو ماده به خوبی یکپارچه شوند.

آماده سازی را با استفاده از یک پارچه ریز صاف کنید تا پارچه های گیاهی را صاف کنید. به طعم و مزه شیرین کنید.

از این شیر می توانید برای تهیه انواع عرقیات مانند چای، قهوه و شکلات استفاده کنید. همچنین می توانید آن را با اضافه کردن دارچین یا میوه به صورت سرد مصرف کنید.

دلایل زیادی برای کاشت آفتابگردان در باغچه یا خانه وجود دارد، حتی اگر فضای زیادی ندارید، می توانید انواع آفتابگردان کوتوله را در گلدان بکارید.

و فراتر از خواص تغذیه ای و دارویی دانه ها و برگ ها، هیچ کس نمی تواند انکار کند که کاشت دانه های آفتابگردان در باغ ها برای لذت بردن از گل زیبای آن چقدر شگفت انگیز است.