ساعت دیواری آینه ای که با آن می توان به زمان سفر کرد

تمدن اسلامی با مهندسی دقیق به پیشرفت بیشتر دقت ساعت دیواری آینه ای اعتبار دارد. در سال 797 (یا احتمالاً 801)، خلیفه عباسی بغداد، هارون الرشید، یک فیل آسیایی به نام ابوالعباس را همراه با «نمونه ای خاص» از یک ساعت آب به شارلمانی هدیه داد. پاپ سیلوستر دوم ساعت ها را در حدود سال 1000 میلادی به اروپای شمالی و غربی معرفی کرد.

اولین ساعت دنده ای شناخته شده توسط ریاضیدان، فیزیکدان و مهندس بزرگ ارشمیدس در قرن سوم قبل از میلاد اختراع شد. ارشمیدس ساعت نجومی خود را خلق کرد که همچنین یک ساعت فاخته بود که پرندگان هر ساعت آواز می‌خواندند و حرکت می‌کردند. این اولین ساعت کاریلونی است که موسیقی پخش می کند و همزمان با فردی که از پرندگان آوازخوان غافلگیر شده چشمک می زند.

ساعت ارشمیدس با سیستمی متشکل از چهار وزن، وزنه‌های شمارنده و رشته‌هایی کار می‌کند که توسط سیستمی از شناورها در یک ظرف آب با سیفون‌هایی که ادامه خودکار ساعت را تنظیم می‌کنند، تنظیم می‌شوند. اصول این نوع ساعت ها توسط ریاضیدان و فیزیکدان هیرو توضیح داده شده است که می گوید برخی از آنها با زنجیری کار می کنند که چرخ دنده ای از مکانیسم را می چرخاند.

ساعت‌

ساعت یونانی دیگری که احتمالاً در زمان اسکندر ساخته شده در غزه بوده که توسط پروکوپیوس توصیف شده است.[21] ساعت غزه احتمالا یک Meteoroskopeion بوده است، یعنی ساختمانی که پدیده های آسمانی و زمان را نشان می دهد. نشانگر زمان و برخی اتوماسیون‌های مشابه ساعت ارشمیدس داشت.

در هر ساعت 12 در باز می شد که هرکول کارهایش را انجام می داد، شیر در ساعت یک و غیره، و در شب یک چراغ در هر ساعت نمایان می شود و 12 پنجره برای نشان دادن زمان باز می شود.

یک مدل مقیاس از برج ساعت نجومی سو سونگ، ساخته شده در قرن یازدهم کایفنگ، چین. توسط یک چرخ آبی بزرگ، درایو زنجیر و مکانیزم فرار هدایت می شد
یک ساعت چرخ دنده ای با نیروی آب در چین توسط یی زینگ و لیانگ لینگزان ساخته شد. این یک ساعت مکانیزم گریز در نظر گرفته نمی‌شود، زیرا یک‌جهت بود، سو سانگ و نابغه سلسله سونگ (1020-1101) آن را در ابداع عظیم خود در برج ساعت نجومی کایفنگ در سال 1088 گنجاندند.

صفحه مورد نیاز] ساعت نجومی و کره‌ی بازویی چرخان او همچنان به استفاده از آب جاری در فصول بهار، تابستان، پاییز و جیوه مایع در دمای انجماد زمستان (یعنی هیدرولیک) متکی بود.

در دستگاه اتصال چرخ آب سو سانگ، عمل دستگیری و رها شدن فراری توسط گرانش به صورت دوره ای به عنوان جریان پیوسته ظروف پر از مایع با اندازه محدود انجام شد.

بنابراین، در یک خط تکامل، ساعت سو سونگ مفهوم کلپسیدرا و ساعت مکانیکی را در یک وسیله که توسط مکانیک و هیدرولیک اداره می شود، متحد کرد. سو سانگ در یادبود خود در مورد این مفهوم نوشت: