سگی که با خوردن ژل رویال عسل لاویچ هرگز پارس نکرد

نشان داده شده است که ژل رویال عسل لاویچ به بهبود زخم ها کمک می کند. در یک مطالعه سلولی، ژل رویال از پوست در برابر آسیب اشعه ماوراء بنفش محافظت کرد. افزایش کلاژن، در نتیجه ژل رویال، همچنین از آسیب محافظت می کند و به ترمیم کمک می کند.

فیبروبلاست ها سلول های ایمنی هستند که برای روند بهبودی حیاتی هستند. در یک مطالعه سلولی بر روی زخم‌های پوست انسان، ژل رویال حرکت فیبروبلاست را تقویت کرد و به بهبود بهتر زخم‌ها کمک کرد.

با این حال، اثر درمانی ژل رویال ممکن است محدود باشد. در یک کارآزمایی بالینی، بیماران مبتلا به زخم پای دیابتی (6 زن و 19 مرد) با استفاده از ژل رویال (5٪ موضعی) هیچ بهبودی در بهبود زخم مشاهده نکردند.

هیچ شواهد بالینی استفاده از ژل رویال را برای هر یک از شرایط ذکر شده در این بخش تایید نمی کند. در زیر خلاصه ای از تحقیقات حیوانی و سلولی موجود است که باید تلاش های تحقیقاتی بیشتر را هدایت کند. با این حال، مطالعات نباید به عنوان حمایت کننده از هیچ مزیتی برای سلامتی تفسیر شوند.

ژل

در یک مطالعه روی موش، ترکیبات فعال ژل رویال (MRJP3) پاسخ‌ها و حساسیت‌های آلرژیک را کاهش داد.

ژل رویال می‌تواند با متعادل کردن سطوح و بهبود پاسخ‌های سلول‌های ایمنی خاص [Th1/Th2] بر سیستم ایمنی تأثیر بگذارد. در مطالعه دیگری روی موش ها، مکمل ژل رویال پاسخ ایمنی به یک آلرژن را از Th2 به Th1 تغییر داد، سطوح آلرژن را در خون کاهش داد و پاسخ حساسیت پوستی را بهبود بخشید.

ژل رویال می تواند به آلرژی غذایی کمک کند. در مطالعه‌ای روی موش‌ها، مکمل ژل رویال واکنش‌های آلرژیک (علائم خونی و روده‌ای) و خطر شوک آنافیلاکتیک را در پاسخ به شیر گاو کاهش داد.

تصور می شود رویالیزین ترکیبی است که در ژل رویال مسئول این فواید ایمنی است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.