قابلمه تفلون عروس سایز 52 دلیل آتش سوزی ساختمان پلاسکو شناخته شد

PFOA یک ماده شیمیایی است که قبلا برای تولید تفلون استفاده می شد. با شرایط سلامتی مانند بیماری کلیه و کبد مرتبط است. با این حال، تمام محصولات تفلون از سال 2013 بدون PFOA هستند.

PFA و ظروف نچسب
در حالی که PFOA از محصولات تفلون حذف شده است، هنوز اجزای دیگری وجود دارد، یعنی PFAS (مواد هر و پلی فلوروآکلیل)، که به طور کامل شناخته نشده است.

این و سایر مواد موجود در محصولات قابلمه تفلون عروس سایز 52 ممکن است خطری برای سلامتی داشته باشند. تحقیقات برای درک کاملتر ماهیت آن مواد و چگونگی تأثیر آنها بر بدن انسان ادامه دارد.

هنوز چیزهای زیادی در مورد ایمنی فلوروپلیمرهایی که در حال حاضر استفاده می شوند ناشناخته است. کمیسیون ایمنی محصولات مصرف کننده ایالات متحده به تازگی بیانیه ای را در مورد خطر احتمالی PFAS در محصولات منتشر کرده است، زیرا EPA در مورد آنها در آب آشامیدنی هشدار داده است.

FDA اطلاعاتی را در مورد آنچه تاکنون در مورد ایمنی PFAها شناخته شده است منتشر کرده است و تحقیقات برای درک کاملتر ماهیت این مواد و چگونگی تأثیر آنها بر بدن انسان ادامه دارد.

خطرات گرمای بیش از حد
به طور کلی، تفلون یک ترکیب ایمن و پایدار است.

قابلمه

با این حال، در دمای بالاتر از 500 درجه فارنهایت (260 درجه سانتیگراد)، پوشش های تفلون روی ظروف نچسب شروع به شکستن می کنند و مواد شیمیایی سمی را در هوا آزاد می کنند.

استنشاق این دودها ممکن است منجر به تب پلیمری شود که به آنفولانزای تفلون نیز معروف است.

تب دود پلیمری شامل علائم موقتی شبیه آنفولانزا مانند لرز، تب، سردرد و بدن درد است. شروع پس از 4 تا 10 ساعت پس از قرار گرفتن در معرض رخ می دهد و این وضعیت معمولاً در عرض 12 تا 48 ساعت برطرف می شود.

طبق این مطالعه، سطح اصطکاک پایین و پایداری شیمیایی، حرارتی و الکتریکی قابل توجهی دارد.

تفلون همچنین یکی از اعضای PFAS است که به عنوان “مواد شیمیایی برای همیشه” شناخته می شوند زیرا صدها – یا حتی هزاران – سال طول می کشد تا در محیط تجزیه شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.