لامپ لوستر اشکی که هیچوقت نمی سوزد

عناصر نورپردازی تزئینی که برای نصب بر روی سقف یا دیوار طراحی می شوند و معمولاً بیش از یک لامپ لوستر اشکی در بدنه خود دارند، لوستر نامیده می شوند.

لوسترها معمولاً با لامپ های رشته ای، هالوژن، فلورسنت یا LED با سوکت E14 یا E27 نصب می شوند. برخی از لوسترهای مدرن دارای منبع نور LED هستند. تعویض لامپ در چنین لوسترهایی به آسانی دیگر لوسترهای سوکتی نیست.

با این حال، از آنجایی که LED ها منابع نوری طولانی مدت هستند، بعید است که خرابی ناشی از LED در یک لوستر LED با طراحی مناسب رخ دهد.

روی لوسترهای کلاسیک سنگ هایی با طرح منشور کریستالی وجود دارد که این سنگ ها نور را شکسته و در تمام اتاق پخش می کنند. در برخی از لوسترها به جای سنگ از کلاه هایی که منبع نور را پنهان می کنند استفاده می شود.

با این کلاه ها نور به آرامی در تمام اتاق پخش می شود. در نوع دیگری از لوسترها از هیچ سنگ یا پرده ای برای پنهان کردن لامپ ها استفاده نمی شود. روشنایی توسط نوری که مستقیماً از لامپ می آید یا از سقف منعکس می شود تأمین می شود.

از سوی دیگر، لوسترهای مدرن به دلیل قابلیت های کاربردی انعطاف پذیر، از منابع نور LED استفاده می کنند. در لوسترهای LED، نوارهای نور می توانند روشنایی بدون وقفه را در سراسر بدنه لوستر ایجاد کنند.

انتخاب لوستر با توجه به اندازه اتاق، ارتفاع سقف و عناصر دکوراسیون انجام می شود. پایین ترین قسمت لوستر باید در حداقل ارتفاع 220-230 سانتی متر از سطح زمین باشد. اگر قرار است روی میز نصب شود، باید حداقل 70-80 سانتی متر بالاتر از میز باشد.

بازی با این مقادیر با توجه به انتخاب لوستر و ترجیحات شخصی امکان پذیر است.لوستر تقریبا در هر گوشه ای از خانه، در تمام فضاهای نشیمن استفاده می شود.

لوسترها علاوه بر ایفای وظیفه نورپردازی در سالن ها، نشیمن ها، غذاخوری ها، اتاق خواب ها و آشپزخانه ها، عنصری هستند که دکوراسیون خانه را تکمیل می کنند.