ثبت ماشین اسباب بازی کنترلی فراری در خاورمیانه توسط جوان ایرانی

موتور اصطکاکی مکانیزمی ساده برای به حرکت درآوردن ماشین اسباب بازی کنترلی فراری، کامیون ها، قطارها، اکشن فیگورها و اسباب بازی های مشابه است.

این موتور از یک فلایویل بزرگ تشکیل شده است که از طریق ضریب دنده بسیار کم به چرخ های محرک اسباب بازی متصل می شود تا چرخ لنگر سریعتر بچرخد.

دقیقاً مشخص نیست که چه کسی آنها را اختراع کرده است، زیرا آنها به طور خود به خود در بازار ظاهر شدند. جک اودل ماشین اسباب بازی معروف “جعبه کبریت” را در سال 1952 در لندن اختراع کرد.

او ظاهراً به ساخت ماشین‌های اسباب‌بازی روی آورد زیرا می‌خواست دخترش از بردن عنکبوت‌ها به مدرسه در جعبه کبریت خودداری کند. اولین ماشین اسباب بازی او یک غلتک بخار بود.

ماشین‌های اسباب‌بازی و وسایل نقلیه منبع سرگرم‌کننده‌ای هستند و در عین حال مهارت‌های حرکتی، شناختی و اجتماعی را ایجاد می‌کنند. آنها به کودکان فرصتی می دهند تا از تخیل خود استفاده کنند و ماجراهای خود را خلق کنند.

همانطور که وانمود می کنند رانندگی می کنند، بادبانی می کنند، پرواز می کنند یا در اطراف خود حرکت می کنند.

2 نی پلاستیکی را به یک کارتن خالی شیر بچسبانید و 4 درب بطری پلاستیکی را به 4 سر چرخ ها وصل کنید. برای ساخت یک ماشین اسباب بازی با بادکنک، یک بادکنک را با یک کش لاستیکی به انتهای انعطاف پذیر نی محکم کنید. نی را به ماشین بچسبانید و داخل نی باد کنید.
او می‌گوید: «چه ماشین‌هایی که در برنامه تلویزیونی مورد علاقه‌شان صحبت می‌کنند، چه ماشین‌هایی که هر روز از آن‌ها سوار و پیاده می‌شوند، اشیایی آشنا هستند که مورد علاقه‌شان هستند.» «کودکان نوپا به خاطر عشق و علاقه‌شان به چیزهایی که در اطراف حرکت می‌کنند و سروصدا می‌کنند معروف هستند – بسیار شبیه به آنها.

این نوع بازی به بهبود تعادل و هماهنگی از طریق اعمال فیزیکی شامل دست زدن، خم شدن و هل دادن کمک می کند. مهارت های حرکتی ظریف از طریق مهارت و تمرین هماهنگی دست به چشم افزایش می یابد.