مشخصات تیغه اره نواری چوب بری

می توانید بخشی از مشخصات تیغه اره نواری چوب بری که در صنایع چوب کاربرد دارد را بازگو کنید؟ آیا می مشخصات شامل چه چیز هایی می باشد و تفاوتش با تیغه اره نواری فلز بر چیست؟

یکی از دستگاه های جدا نشدنی از صنعت چوب، اره نواری دستی است. البته در سال های گذشته، اره لنگ ها مورد استفاده در صنایع مختلف بودند و اما امروز، اره نواری در انواع مختلف، جای اره لنگ ها را گرفته اند.

مسلما با ساختار ساده اره لنگ ها و سختی کار با آن ها آشنا هستید. اره لنگ کاملا نقطه مقابل دستگاه اره نواری هاست که امروزه در بازار وجود داشته و تمامی عملیات های مرتبط با برش قطعات چوبی و حتی فلزی را در زمان بسیار کم و با هزینه تولید حداقل، به انجام می رساند.

اجزای تشکیل دهنده اره نواری چوب بری چیست؟

اره نواری انواع بسیار متنوعی دارد که به عنوان نمونه می توان به اره نواری فولاد بر و چوب بری، یکی از انواع اره نواری هایی است که به شکل های عمودی یا ایستاده و افقی یا رومیزی در بازار موجود است. اره نواری چوب بری قابلیت این را دارد تا برش های زاویه دار، قوس دار و حتی برش بر روی الوار های کلفت را انجام دهد.

اجزای کلی تشکیل دهنده اره نواری چوب بری، تیغه، محافظ تیغه، میز کار، محور های حرکن دهنده تیغه و غیره می باشند که هر کدام از این بخش ها، در اره نواری های مختلف، ممکن است شکل گوناگونی هم داشته باشند.

موضوع بحث در اینجا، مشخصات تیغه اره نواری چوب بری و مقایسه کلی آن با اره نواری مخصوص برش قطعات فلزی است که در ادامه به آن پرداخته می شود.

مشخصات تیغه اره نواری چوب بری

تیغه اره نواری، یکی از بخش های اصلی اره نواری است که اگر برای استفاده مورد نظر درست انتخاب نشده باشد، به هیچ عنوان، برش دقیق و منظمی را به دست نخواهد داد. تیغه اره نواری که مخصوص برش های چوب بوده و در صنایع چوب بری مورد استفاده قرار می گیرد، باید دارای مشخصات منحصر به فردی باشد. به طور مثال، تیغه اره نواری چوب بری، دارای تعداد دندانه های زیاد در یک اینچ بوده، اما تیغه اره نواری فلز بر، باد تعداد دندانه های کمی را در یک اینچ شامل شود.

البته نه تنها تیغه، بلکه دستگاه اره نواری و دور موتور آن هم تاثیر زیادی بر کیفیت برش ها خواهد داشت. اگر دستگاه اره نواری چوب بری، از سرعت کمی برخوردار باشد، نمی تواند یک برش دقیق و تمیز را تحویل دهد. با توجه به مسائل گفته شده، افراد می توانند بهترین اره نواری را برای صنایع مورد نظر خود از قبیل چوب بری و یا فلز بری انتخاب نمایند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.