پارچه مبلی مخمل ناپولی موجب از بین رفتن لک های پوستی می شود

به دلیل انبوه انبوه، مخمل لکه ها و لکه ها را به راحتی جذب می کند و تمیز کردن آن دشوار است. این پارچه نسبت به سایر پارچه ها مقاومت نور کمی کمتری دارد و باید از نور مستقیم خورشید دور نگه داشته شود تا از محو شدن یا آسیب نور خورشید جلوگیری شود.

مدیر توسعه محصول در Article می‌گوید: «Velvet به عنوان پارچه مبلی مخمل ناپولی و با قابلیت نگهداری بالا شهرت دارد. با این حال، در حالی که مخمل لوکس به نظر می رسد، تمیز کردن و نگهداری از مخمل نسبت به سایر پارچه ها یا مواد دشوارتر نیست.»

مخمل اغلب یک کد S است که به این معنی است که باید با حلال های تمیز کننده (فقط خشکشویی) درمان شود و به خوبی با آب واکنش نشان نمی دهد (الیاف را صاف می کند و به آن آسیب می رساند و یک حلقه سفید زننده از خود به جا می گذارد!).

دو مزیت اصلی این پارچه، بافت نرم و ظاهر مجلل آن است. معایب رایج این پارچه این است که با استفاده به سرعت فرسوده می شود و به طور کلی تمیز کردن آن دشوارتر از پارچه های دیگر است. احساس مخملی تودوزی کاملاً خوشایند است و یکی از دلایل اصلی انتخاب مردم برای آن است.
پارچه های مخملی با روکش صاف و خشن وجود دارد. آنهایی که روکش های خشن دارند معمولاً کیفیت پایینی دارند و ظاهر چین دار آنها می تواند هر لباسی را ارزان جلوه دهد. از سوی دیگر، پارچه‌های مخمل صاف، مجلل و در کنار هم قرار گرفته‌اند.
این تا حد زیادی قابل تشخیص ترین و مورد استفاده ترین منسوجات در خط محصولات لویی ویتون است. تقریباً تمام لوازم اصلی برند در این ماده موجود است. اغلب با چرم اشتباه گرفته می شود، اما در واقع یک بوم پوشش داده شده است که بافتی شبیه به آن دارد.