چوب بالسا ۵ میل جان خانواده ی 5 نفره را در تهران نجات داد

درختان و مشتقات آن ها مثل چوب بالسا ۵ میل یک گونه که در شرایط مختلف رشد می کنند ممکن است بسیار متفاوت رشد کنند.

تازگی این مقاله این است که به طور خلاصه دانش فعلی را پوشش می‌دهد و بینش‌های مهمی را در مقیاس‌های مختلف در طیف وسیعی از رشته‌ها ارائه می‌کند که همگی به تأثیر زیست‌محیطی استفاده از چوب کمک می‌کنند.

درختان به عنوان منبع، زیست‌شناسی سلول‌های چوبی و ساختار مولکولی، جنگل‌داری. و شیوه های مدیریت، پردازش به محصولات، اصلاح برای دوام، طراحی و مهندسی برای کاربردهای در مقیاس کامل، ملاحظات پایان عمر، و استفاده جهانی، تجارت و سیاست ها.

پس از این ارزیابی، ما همچنین دستورالعمل‌هایی را برای تحقیقات آینده برجسته می‌کنیم که نتایج زیست‌محیطی را برای ساخت با چنین مواد طبیعی شکل می‌دهد.

توانایی تبدیل شدن به “درخت” بارها در طول تکامل گیاهان به دست آمده است و بنابراین می تواند تنوع زیادی بین گونه های درختی وجود داشته باشد.

چوب بالسا ۵ میل

در عصر ما، فراوان‌ترین گروه‌های تشکیل‌دهنده درخت در آنژیوسپرم‌ها (گروه گیاهان تولیدکننده گل و دانه‌های محصور) هستند، اما تقریباً همه ژیمنوسپرم‌ها (گیاهانی که دانه‌های بدون پوشش تولید می‌کنند مانند صنوبر، کاج، صنوبر) نیز درخت هستند.

از نظر صنعتی، چوب به دست آمده از گل نباتی (دو لپه، اغلب پهن برگ، از جمله بلوط، توس، راش، خاکستر) چوب سخت و چوب نرم (شکل 1) نامیده می شود.

قابل ذکر است که این نامگذاری لزوماً منعکس کننده خواص واقعی چوب نیست. بالسا (یک چوب سخت) بسیار نرمتر از چوب نرم معمولی است.گونه های مختلف با سرعت های مختلف رشد می کنند.

نمونه‌هایی از درختان سریع الرشد عبارتند از Trema micrantha که برای اصلاح زمین‌های جنگل‌زدایی استفاده می‌شود و بعد از هفت سال می‌تواند به 20 متر برسد، درختان سلطنتی امپراس، اکالیپتوس (سه متر در سال) و بید و صنوبر.

مطالعات بر روی حداکثر ارتفاع ممکن درختان مسائل مختلفی مانند الزامات هیدرولیکی یا محدود شدن انبساط برگ و فتوسنتز در بالای درخت را در نظر می گیرد.

علی‌رغم چنین محدودیت‌هایی، بلندترین درختان زنده روی زمین، Sequoia sempervirens، که در پارک ملی کالیفرنیا ردوود (شکل 2) یافت می‌شود، می‌تواند به بیش از 100 متر برسد و بلندترین آن 115.7 متر است.

بلندترین درختی که تاکنون گزارش شده، درخت اکالیپتوس در استرالیا بوده که حداقل به ارتفاع 143 متر می رسد. بزرگترین درختان (از نظر حجم) Sequoiadendron giganteum با حجم تنه تخمینی نزدیک به 1500 متر مکعب است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.