چوب بالسا ۵ میل که می توان با آن خانه ساخت

چوب دل به رنگ قهوه ای مایل به قرمز کم رنگ است، اگرچه معمولاً در الوارهای تجاری دیده نمی شود. اکثر تخته‌ها/بلوک‌های بالسا از چوب صنوبر هستند که به رنگ سفید تا مایل به سفید یا قهوه‌ای مایل به زرد است، گاهی اوقات با رنگ صورتی یا زرد.

چوب بالسا ۵ میل دارای خواص عایق صدا، گرما و لرزش عالی است و همچنین فوق العاده شناور است: در واقع، “بالسا” کلمه اسپانیایی “کلک” است.

Endgrain: منتشر متخلخل. منافذ بزرگ بدون آرایش خاص؛ مضرب منفرد و شعاعی 2-3. حلقه های رشد نامشخص؛ پرتوهای قابل مشاهده بدون لنز؛ پارانشیم معمولاً با لنز قابل مشاهده نیست.

مقاومت در برابر پوسیدگی: چوب صنوبر به عنوان فاسد شدنی رتبه بندی می شود و همچنین مستعد حمله حشرات است.

کارایی: به طور کلی کار کردن بسیار آسان است و عملاً هیچ اثر کدر کننده ای روی برش ها وجود ندارد. با این حال، به دلیل چگالی بسیار کم، سطوح مبهم می توانند در هنگام استفاده از برش های کسل کننده مشکل ساز شوند. بالسا به طور کلی نباید برای نگه داشتن ناخن ها استفاده شود، زیرا چسب بهترین روش اتصال است. بالسا لکه می‌کند و به خوبی ظاهر می‌شود، اگرچه تمایل به جذب مقادیر زیادی از مواد در لایه‌های اولیه دارد.

چوب

آلرژی/سمومیت: اگرچه واکنش های شدید بسیار نادر است، گزارش شده است که بالسا باعث تحریک پوست می شود. برای اطلاعات بیشتر به مقالات آلرژی و سمیت چوب و ایمنی گرد و غبار چوب مراجعه کنید.

قیمت/در دسترس بودن: بالسا با کیفیت بالا (یعنی بالسا با چگالی بسیار کم) هنگام خرید در فروشگاه های سرگرمی یا سایر مراکز تخصصی می تواند نسبتاً گران باشد. تخته‌ها و الوارهای بزرگ‌تر که از طریق دلال‌های معمولی چوب سخت فروخته می‌شوند، به سختی یافت می‌شوند، اما عموماً هزینه هر تخته فوت بهتر از سایر منابع دارند.

پایداری: این گونه چوبی در ضمائم CITES یا در فهرست قرمز IUCN از گونه های در معرض خطر ذکر نشده است.

موارد استفاده متداول: شناورها، قایق‌ها، تخته‌های موج‌سواری، مدل‌های هواپیما، آلات موسیقی، جعبه‌های بسته‌بندی/حمل و نقل، انبارهای اصلی در ورقه‌های ساندویچی و طعمه‌های ماهیگیری.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.