چگونگی ساخت اره نواری چوب بری

آیا با چگونگی ساخت و یا عملکرد انواع اره نواری، مانند چون بری و یا فلز بری آشنا هستید؟ آیا می دانید که تعداد محور های به کارگرفته شده در ساخت اره نواری، چند تا است؟
اره لنگ ها که در گذشته برای برش چوب و پلاستیک های سخت مورد استفاده قرار می گرفتند، چندان برش های دقیقی را تحویل نداده و کار با آن ها چنان سخت و زمان بر بود که سبب بالا رفتن میزان قابل توجهی از هزینه های تولید میشد. چندیست که اره نواری جای اره لنگ ها را در صنایع چوب بری و فلز بری به خود اختصاص داده است. بر خلاف اره لنگ ها، به کمک اره نواری، می توان برش هایی همچون قوس، برش های زاویه دار و … را بر روی چوب و الوار هایی با قطر زیاد انجام داد.
برای اطلاع از چگونگی ساخت اره نواری، در ابتدا باید گفت که اره نواری برای کار های ظریف ساخته شده بود، به همین دلیل در طراحی و ساخت آن، دو محور به کار گرفته شده بود. یک محور که با چرخش خود، تیغه را به حرکت در می آورد و سبب برش می شد و محور دیگر تنها برای اینکه بتواند نیروی حرکتی را خنثی کند، در ساختار اره نواری چوب بری، از آن استفاده می شد.
اما امروزه با توجه به استقبالی که از اره نواری در صنایعی همچون چوب بری شده است، اره نواری های بزرگ تر و قوی تری به بازار عرضه شده که در ساخت آن به جای دو محور، 3 و یا 4 محور به کار گرفته می شود.
برای اینکه بتوان تفاوت میان اره نواری چوب بری و فلز بری را متوجه شد، لازم است تیغه ها و همچنین سرعت حرکت تیغه اره نواری بر روی سطح مورد نظر که همان چوب و یا فلز می باشد، مورد بررسی قرار گیرد. اره نواری چوب بری باید دارای تیغه ای باشد که تعداد دندانه های آن در اینچ زیاد باشد و همچنین سرعت بالای دستگاه، بتواند برش خوب و دقیقی را از چوب به دست انسان بدهد. در صورتی که تمامی این موارد، در اره نواری فلز بری کاملا متفاوت بوده و در غیر اینصورت، برش های تمیزی از فلز را تحویل نخواهد داد.
منبع: دستگاه های صنعتی ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.