کاشت بذر یونجه گرمسیری در مریخ

تولید بذر یونجه گرمسیری در زمانی که مزارع یونجه شکوفا می شود نیاز به حضور گرده افشان دارد.[16] گرده افشانی یونجه تا حدودی مشکل ساز است، زیرا زنبورهای عسل غربی، رایج ترین گرده افشان مورد استفاده، برای این منظور ایده آل نیستند.

یونجه معمولاً بالاترین ارزش غذایی را در بین تمام محصولات یونجه معمولی دارد. کمتر به عنوان مرتع استفاده می شود. هنگامی که یونجه در خاک هایی که سازگاری خوبی دارد رشد می کند، اغلب گیاه علوفه ای با بالاترین محصول است، اما مزیت اصلی آن ترکیبی از عملکرد بالا و کیفیت بالا است. استفاده اولیه آن به عنوان خوراک گاوهای شیری پرتولید به دلیل محتوای پروتئین بالا و فیبر بسیار قابل هضم و در درجه دوم برای گاو، اسب، گوسفند و بز است.

یونجه را می توان در بهار یا پاییز کاشت و در خاک هایی با زهکشی خوب با pH خنثی 6.8-7.5 بهترین عملکرد را دارد. یونجه برای رشد خوب به سطوح ثابتی از پتاسیم و فسفر نیاز دارد.

بذر

در اکثر مناطق آب و هوایی، یونجه سه تا چهار بار در سال قطع می شود، اما می توان آن را تا 12 بار در سال در آریزونا و جنوب کالیفرنیا برداشت کرد. عملکرد کل معمولاً در حدود 8 تن در هکتار (3+1⁄2 تن کوتاه در هکتار) در محیط های معتدل است، اما عملکرد تا 20 تن در هکتار (9 تن کوتاه در هکتار) ثبت شده است. عملکرد با منطقه، آب و هوا و مرحله بلوغ محصول هنگام برش متفاوت است. قلمه های بعدی عملکرد را بهبود می بخشند، اما با کاهش محتوای غذایی.
یونجه را حشره خوار می دانند، جایی که حشرات در آن پرورش می یابند، و در صورت کاشت این دو به سایر محصولات مانند پنبه پیشنهاد شده است، زیرا یونجه دارای حشرات شکارچی و انگلی است که از محصول دیگر محافظت می کنند.

برداشت یونجه با چمن زنی کل منطقه کشت، جمعیت حشرات را از بین می برد، اما می توان با چمن زدن به صورت نواری از این امر جلوگیری کرد تا بخشی از رشد باقی بماند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.