گردو تفت داده باعث شدید شدن افسردگی در بانوان خواهد شد

حتی اگر مطالعات بزرگتر و طولانی مدت مورد نیاز است، این بینش اولیه را در مورد اینکه چگونه گردو تفت داده ممکن است به کنترل اشتها و وزن کمک کند، ارائه می دهد.

اگرچه آنها پر کالری هستند، اما ممکن است تمام کالری گردو را جذب نکنید. علاوه بر این، آنها حتی ممکن است به شما در کنترل اشتها و گرسنگی کمک کنند.

ممکن است به مدیریت دیابت نوع 2 و کاهش خطر کمک کند
مطالعات مشاهده ای نشان می دهد که یکی از دلایلی که گردو با خطر کمتر دیابت نوع 2 مرتبط است این است که به کنترل وزن کمک می کند. اضافه وزن خطر ابتلا به قند خون بالا و دیابت را افزایش می دهد.

با این حال، خوردن گردو ممکن است با مکانیسم‌هایی فراتر از تأثیر آن بر کنترل وزن، به کنترل قند خون کمک کند.

در یک مطالعه کنترل شده بر روی 100 فرد مبتلا به دیابت نوع 2، مصرف 1 قاشق غذاخوری روغن گردو سرد فشرده در روز به مدت 3 ماه، در حالی که به داروهای معمول دیابت و رژیم غذایی متعادل خود ادامه دادند، منجر به کاهش 8 درصدی قند خون ناشتا شد.

علاوه بر این، مصرف کنندگان روغن گردو حدود 8 درصد کاهش هموگلوبین A1C (متوسط قند خون 3 ماهه) داشتند. گروه کنترل هیچ بهبودی در A1C یا قند خون ناشتا نشان نداد. هیچ کدام از گروه ها تغییری در وزن خود نداشتند.

خوردن گردو ممکن است به کنترل دیابت نوع 2 کمک کند و خطر ابتلا به این بیماری را کاهش دهد، زیرا آجیل ممکن است به کنترل وزن شما کمک کند. گردو ممکن است اثرات مستقیم تری بر کنترل قند خون نیز داشته باشد.

ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند و فشار خون بالا عامل خطر اصلی بیماری قلبی و سکته است.

برخی از مطالعات نشان می دهد که خوردن گردو ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند، از جمله در افراد مبتلا به فشار خون بالا و در افراد سالم در شرایط استرس. مطالعات دیگر این اثر را مشاهده نکردند.